2/14/2013

Materac lateksowy

fot. fredigiialphotos.net

Pianka lateksowa z której wykonane są materace jest naturalnym produktem pochodzącym z soków drzew kauczukowych i jest uważana za luksusowy produkt najwyższej jakości.

Mieszanka produkowana w procesie wulkanizacji i wypiekania daje niepowtarzalne uczucie delikatności, sprężystości i relaksu.
Są to najbardziej trwałe, ale i drogie materace.

Podobnie jak w dobrych materacach piankowych i w materacach sprężynowych typu „kieszonkowego” o dużej ilości sprężyn na m2 nie występuje uczucie bujania jednej osoby przez śpiącą obok.

W celu obniżenia kosztów (kiedy materac lateksowy jest w cenie materaca kieszonkowego lub tańszy) producenci posługują się lateksem w 100% ze sztucznego kauczuku. Dlatego warto pytać się przy zakupie materaca czy jest on sztuczny, sztuczny z domieszką prawdziwego lateksu lub w większości naturalny. Za lateks ponad średnią uznać warto mieszankę z 20% lateksem naturalnym a za domieszką 70-80% naturalnego lateksu możemy mówić o prawdziwych Maybach’ach. Najwyższym gatunkiem lateksu wykorzystywanym do produkcji materaca to lateks Talalay.

Materace lateksowe charakteryzują się bardzo dobrą wentylacją, dzięki licznym otworom w płycie lateksu. Materac posiada swego rodzaju właściwości antyalergiczne, gdyż roztocza nie mogą się rozwijać, a drobnoustroje po prostu w nim giną.

Materace lateksowe są bardzo elastyczne, dobrze sprawdzą się z regulowanymi stelażami.

Lateks TALALAY - Lateks Talalay to najwyższej jakości, wyprodukowany w najnowocześniejszej technologii materiał. Otrzymuje się go z naturalnego kauczuku w drodze długotrwałego i skomplikowanego procesu produkcji. Otrzymany wysokiej jakości produkt, używany jest jako wypełnienie materaców. Jest szczególnie popularny wśród ludzi ceniących sobie luksus, komfort spania i zdrowy sen. Polecany cierpiących na bóle kręgosłupa. W sprzedaży można znaleźć wiele materacy lateksowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na skład i ilość naturalnego lateksu do sztucznego. Nie warto kupować materacy lateksowych o niskiej cenie – gdyż prawdopodobnie do ich wyboru został wykorzystany sztuczny lateks a nie naturalny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz