2/06/2013

Materace sprężynowe - Bonell


Przegląd materacy zaczynamy od najbardziej popularnych, które wypełniały wersalki. Kojarzące się kiedyś z niewygodnymi i skrzypiącymi łóżkami, dzisiaj można zobaczyć w nowej odsłonie. Mowa oczywiście o sprężynach.

Sprężyny możemy podzielić na:

- bonellowe
- kieszeniowe

Materace z wkładem bonellowym są przede wszystkim tanie i to niewątpliwie jest ich największa zaleta. Niestety tutaj tę listę można wstępnie zamknąć.

Materac bonellowy jest zrobiony z drutu. Pojedyncze sprężyny przypominają klepsydry połączone z długimi spiralnymi drutami. Taka konstrukcja podtrzymuje ciało człowieka. Oczywiście sprężyny obłożone są  dodatkowym materiałem.

Materac bonellowy często jest obłożony stosunkowo tanimi materiałami do których możemy zaliczyć piankę poliuretanową oraz kokos. Niestety zarówno w jednym jak i drugim przypadku takie połączenie nie może gwarantować wysokiej jakości snu. Poza tym nie wszystkim będzie pasował bardzo twardy materac obłożony warstwą kokosu.

Sprężyny charakteryzują się długą żywotnością, ale jeżeli obłożone będą materiałem niskiej jakości, to stosunkowo szybko dadzą się odczuć wbijając się w ciało.

Materac bonellowy jest lepszym rozwiązaniem dla jednej osoby, gdyż przy każdej zmianie pozycji przez drugą osobę będzie odczuwany każdy ruch, tworząc swego rodzaju falę. Nie wpłynie to pozytywnie na jakość snu, więc odradzamy ten rodzaj materaca dla par, szczególnie gdy jedna z osób bardziej  wierci się w nocy.

Materac tego typu ma bardzo niską elastyczność punktową i nie dopasowuje się do kształtu ciała co również zdecydowanie obniża jakość snu i może powodować poranne bóle pleców.

Wybierając materac bonellowy warto zwrócić uwagę na grubość drutu z jakiego jest wykonany oraz czy jakość jest potwierdzona certyfikatem ISO 9001.

Więcej o materacach możesz przeczytać na SenToZdrowie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jaki materac warto używać, czy jaka poduszka jest najwygodniejsza do spania lub po prostu o tym jak spać spokojnie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz